Dentova Kids

Konya Sedasyon ile Diş Tedavisi

Konya Sedasyon ile Diş Tedavisi
Konya Sedasyon ile Diş Tedavisi

Ağız sağlığı, günümü çerçevesine baktığımız zaman oldukça önemlidir. Konya sedasyon ile diş tedavisi, diş hastalıklarından korkanlar için oldukça iyi bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği üzere diş tedavilerinden sadece çocuklar değil, aynı zamanda yetişkinlerde korkmaktadır. Her ne kadar korkulacak bir tedavi olmasa bile, psikolojik olarak korku duyarlar. Bunun önüne geçebilmek için ve aynı zamanda da gerçekten ağrı hissetmemek için başvurulması gereken yöntemlerden birisi de sedasyonlu tedaviler olacaktır.

Konya Sedasyon ile Diş Tedavisi Nedir?

Diş tedavileri sırasında muhakkak bazı ilaçlar uygulanmalıdır. Bu ilaçlar kimi zaman ağızların rahatlamasını sağlarken kimi zamanda ise ağrının azalması için uygulanmaktadır. Konya sedasyonlu diş tedavisi nedir sorusuna ise; hastalarında diş tedavisi sırasında rahatlaması için kullanılan ilaç tedavisi adı verilmektedir. Bazı hekimler, bu tedavinin tam olarak doğru olmadığını, aslında pek de ihtiyaç duyulmaması gerektiğinden söz ederler. Fakat hasta, olduğundan fazla tepki verecek ve aynı zamanda bunun önüne geçemeyecek ise; bu tedavinin uygulanması o zaman doğru olacaktır.

Sedasyon ile diş tedavisi uygulamasına, aynı zamanda uyku diş hekimliği de denmektedir. Eğer kişiye genel bir anestezi yapılmamış ise; bu durumda hastalar genel itibariyle uyanık olacaklardır. Hem dişlerin temizlenmesi olsun hem de dişlere herhangi bir tedavi uygulanması olsun, bunlar kulağa oldukça korkunç gelmektedir. Bunların önlenmesi için ise sedasyon ile diş tedavisi yöntemi kullanılır. Bu sayede de dişlere herhangi bir tedavi uygulanırken korku engellenecektir.

Konya Sedasyon ile Diş Tedavisinin Avantajı Nedir?

Konya sedasyon ile diş tedavisi avantajları, aslında en çok hastalarda görülmektedir. Diş hekimi için herhangi bir zorluğu olmamak ile beraber, hasta tedavi sırasında oldukça rahat bir tedavi süreci geçirecektir. Tüm bu durumlar göz önüne alındığı zaman ise, aslında bu tedavinin herkes tarafından istenilmesi de büyük bir olasılıkla mümkün olacaktır. Öncelikli olarak hasta; korku hissini tamamen ortadan kaldırır, ağrıyı hissetmemenizi sağlar, istenmeyen refleksler önlenir, çocukların belleklerinde, diş koltuğu korkusu silinir. Tüm bunlar ele alındığı zaman, aslında tamamen hastanın korkmamasına yönelik bir tedavinin ele alındığı görülmektedir.

Siz de Konya Sedasyon ile Diş tedavisi yaptırmak istiyorsanız, Dentova Kids ile iletişime geçiniz.

Telefon: +90 332 248 10 00

Adres: Horozluhan Mh. Ayazlar Sk. No : 2/101 Konya

Yol tarifi almak için tıklayın.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir