Dentova Kids

Konya Çocuk Diş Tedavisi

Konya Çocuk Diş Tedavisi
Konya Çocuk Diş Tedavisi

Çocuklar her zaman için diş doktorlarından korkarlar. Fakat onları bu evreye alıştırmak ve aynı zamanda, aslında diş doktorların korkulacak bir yanı olmadığını, en doğru ifadeler ile anlatmak gerekecektir. Konya çocuk diş tedavisi, bu anlamda çocuklarınız için uygun olan tedavilerin yer aldığı bir yazı olacaktır. Bu sayede çocuklarınızın diş doktorları yanında nasıl davranması gerektiği ve aynı zamanda da tepkilerinin ne olduğunu görecek ve buna göre bir davranış şeklin de belirlemiş olacaksınız. Çocuklarda diş tedavisi öncesindeki aşamalarda yine bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Çocuklara Göre Genel Anestezi Altındaki Diş Tedavileri

Genel anestezi, çocuklar için en uygun olan yöntemlerden birisidir. Çocuklara göre genel anestezi altındaki diş tedavileri,sayesinde, çocukların bu stresli anını en verimli şekilde geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Çocuklar için tüm diş uygulamalarında genel anestezi kullanılabilecektir. Gerek diş koruyucu uygulamaları için gerek çürük tedavileri gibi ağrılı işlemlerde, bu yöntem uygulanmalıdır. Bu sayede hem yapılan tüm işlemler aynı gün içerisinde bitecek hem de bu sayede çocukların diş hekimi korkusu beyinlerine yerleşmeyecektir.

Konya Genel Anestezi Süt Diş İçinde Uygun Mudur?

Daha önceki konularda sedasyon ile diş tedavi yöntemlerinden söz ettik. Bu durumda sedasyon hem çocuklara hem de süt diş çekimi içinde uygun olacaktır. Lokal anestezi dediğimiz iğneli olan anestezi, maalesef çocuklar için uygun olmayacaktır. Çocuk diş tedavi sürecini, iğne ağrısı ile beklemek zorunda kalmayacak ve diş doktoru kabusunu beynine kazımayacaktır. Dolayısıyla yine süt diş çekimi için en uygun olan yöntemlerden biri genel anestezi tedavisi olurken bir diğeri de sedasyon ile tedavi olacaktır. Anlayacağını üzere süt diş çekimi içinde genel anestezi uygundur.

Konya Sedasyon ve Genel Anestezinin Uygulandığı Durumlar

Bir gün uyandığınızda çocuğunuzda inanılmaz bir ağrı görebilirsiniz. Bu ağrı her ne kadar ufak gibi gözüküyor olsa bile, ilerleyen zamanlar içerisinde bu ağrı daha da şiddetlenerek, dişin tamamen kaybolmasına da neden olabilir. Konya sedasyon ve genel anestezinin uygulandığı bazı durumlar bulunur. Lokal anestezi her ne kadar tüm yaş gruplarına uygulanıyor olsa bile, maalesef çocuklar için uygun olmayan bir yöntem olacaktır. Diş doktorundan korkan ve iletişim ile de sakinleşmeyen çocuklar için en doğru yöntem hem sedasyon hem de genel anestezi olacaktır. Kısacası eğer çocuklarınız diş doktorundan korkuyor ise, uygulanması gereken iki tür durum bunlardır.

Çocuklarda Diş Tedavisinde Anestezinin Yan Etkileri

Genel anestezi söz konusu olduğu zaman, bunun herhangi bir yan etkisinin olup olmadığını bilmek, önemli olacaktır. Çocuklarda, diş tedavisi için yapılan işlemlerde genel anestezi uygulanmasının en doğru işlem olduğundan yukarıda da söz etmiştik. Fakat genel anestezinin yan etkilerinin olup olmadığını bilmek, bu aşamada önemli olacaktır. Gerek deneyimli anestezi ekibi gerek ise de modern anestezi yöntemleri sayesinde, artık risklerin çok az olduğunu görebilirsiniz. Her ne kadar her tedavide %1 tehlike olsa bile, söz konusu diş tedavilerinde risklerin çok az olduğunu da bilmek gerekecektir. Dolayısıyla diş tedavilerinde olduğu gibi, küçük işlemlerde herhangi bir yan etki olması mümkün değildir.

Konya Çocuklarda Diş Tedavisi Sırasında Genel Anestezinin Uygulanışı

Çocuklar diş hekimlerinden çoğu zaman korkmaktadır. Fakat artık genel anestezi sayesinde korkulacak olan herhangi bir durum olmadığını bilmek gerekecektir. Çocuklara genel anestezinin uygulanması, pek de zor olmayacaktır. Öncelikli olarak diş hekimi, bu aşamada aileye gereken bilgileri vermelidir. Bu konu hakkında aile gerektiği şekilde bilgilendikten sonra diş hekimi çocuk hastayı anestezi uzmanına yönlendirir. Çocuğun anestezi almasında herhangi bir sakınca görülüyor ise, işlem yapılmayacaktır. Fakat anestezi uzmanı bu konuda herhangi bir sakınca olmadığını söyledikten sonra kişi özel odaya alınarak işlem gerçekleştirmeye başlanır. Sonrasında çocuk uyku haline gelir ve artık anestezinin altında olduğu için işlem yapılması adına başka bir odaya alınarak diş tedavisi gerçekleştirilir.

Çocuk Diş Tedavisinde Genel Anestezi Fiyatları

Çocuklar yapılan tedavilerde, öncesinde muhakkak bir uygulama gerçekleştirilecektir. Lokal anestezi için uygun olmayan çocuklara ya genel anestezi ya da sedasyon uygulamaları yapılacaktır. Genel anestezi fiyatları ise bu aşamada merak konusu olmuştur. Fakat bunun için diş doktorunuza ya da direkt olarak kliniğe bu bilgileri sormalı ve onlardan bu konuda fiyat bilgisi almalısınız.

Siz de Konya Çocuk Diş tedavisi yaptırmak istiyorsanız, Dentova Kids ile iletişime geçiniz.

Telefon: +90 332 248 10 00

Adres: Horozluhan Mh. Ayazlar Sk. No : 2/101 Konya

Yol tarifi almak için tıklayın.

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir