Dentova Kids

Konya Çene Cerrahisi – Çene Ameliyatı

Konya Çene Cerrahisi
Konya Çene Cerrahisi

Ağız sağlığı, beraberinde diş sağlığı ve çene sağlığının da göstergesi olacaktır. Konya çene cerrahisi, kayması da bu alana giren başlıklardan olacaktır. Tüm yaş aralığında olan bireyleri kapsayan bu tedavi, aynı zamanda belirli bir dönem arasında, herkesin kontrollerini sağlaması gereken bir tedavidir. Yukarıda bahsettiğimiz tüm konular hakkında sizlere de detaylı bilgileri veriyor olacağız.

Konya Çene Cerrahisi Nedir?

Ağız sağlığı, aslında tüm ağız içerisinde bulunuyor olan, yumuşak dokuların hastalıkları anlamına da gelmektedir. Konya çene cerrahisi nedir, sorusunun cevabını da bu sayede öğrenebilirsiniz. Ağız içerisinde gerek yaraların gerek ise de bozuklukların tedavisi kapsamaktadır. Bunun beraberinde bu kapsama; gömülü diş çekimleri, kemik ogmentasyonları, çene eklemi hastalıklarının tedavileri, çene kist ve tümörlerinin tanı ve tedavileri, dişlerin normal ve cerrahi çekimleri gibi alanlarda girmektedir. Sizler de bu ve bunlar gibi herhangi bir rahatsızlık yaşıyorsanız, acilen diş hekiminize başvurmalısınız.

Konya Çene Ameliyatı Nedir?

Çene bölgesinde, gerek solunum gerek konuşma gerek ise de beslenme fonksiyonlarının tamamı yer almaktadır. Çene yüzeyinde, aslında birçok farklı hastalık meydana gelebilecek durumdadır. Bu sadece sağlığınızı değil; aynı zamanda görüntü açısından da sizleri rahatsız edebilir. Konya çene ameliyatı nedir, sorusuna bu sayede cevap verebiliriz. Çene ameliyatı, sadece tek bir çeneyi kapsamaz. Alt ve üst çenede hem doğumsal hem de doğum sonrasında bazı bozukluklar olabilir. Bu bozukluklar ise, yüzün tümünü ele aldığımız zaman, sizleri rahatsız edecek boyutta olabilir. Bunun düzelmesi için ise çene ameliyatı gerekecektir.

Çene Botoksu Nedir?

Gece uyurken ya da stresli olduğunuz zamanlarda dişlerinizi sıkabilirsiniz. Çene botoksu nedir sorusunun en net cevabı da burada saklıdır. Ağzımızda, en güçlü çiğneme kası olarak da adlandırılan masseter kası, zaman içerisinde de büyümeye yol açar. Bunun en büyük nedeni; sürekli sakız çiğnemek, sürekli sert et yemek gibi nedenlerden olabilir. Bunun için ise masseter botoksu yapılır. Yüzün alt kısmı içerisinde yapılan bu ameliyat sayesinde, yüzün alt kısmı içerisinde bulunan o rahatsız edici görüntüyü düzeltecektir.

Çene Estetiği ve Çene Kayması Nedir?

Günümüzde, ağız sağlığı konusunda ciddi problemler ortaya koyan hastalıklardan birisi de, çene kayması olacaktır. Çene kaymasının belli başlı nedenleri bulunur. Oldukça ağrılı ve sancılı bir şekilde meydana gelen çene kayması rahatsızlığı, kişinin hayatını olumsuz derecede etkiler. Çene kaymasının başlıca nedenleri; ağzı çok geniş açmak, diş ve diş eti problemleri, eklem ve kas sorunları, çeneye alınan darbeler olarak bilinmektedir.

Son zamanlarda, herkesin yaptırıyor olduğu en sık işlemlerden birisi de çene estetiği olacaktır. Adından da anlaşılacağı üzere, tamamen estetik kaygının ortadan kalkması için yapılan bir işlem olacaktır. Bu işlem sonrasında, çeneniz yüzünüzün geri kalan kısmı ile orantılı olacak ve daha zarif bir görüntü sağlayacaktır.

Siz de Konya Çene Cerrahisi tedavisi yaptırmak istiyorsanız, Dentova Kids ile iletişime geçiniz.

Telefon: +90 332 248 10 00

Adres: Horozluhan Mh. Ayazlar Sk. No : 2/101 Konya

Yol tarifi almak için tıklayın.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir