Dentova Kids

Konya Diş Dolgusu ve Fiyatları

Konya Diş Dolgusu
Konya Diş Dolgusu

Günlük hayatımızda yediğimiz çoğu şey, dişlerimize bir şekilde zarar vermektedir. Gerek soğuk gerek sıcak gerek ise de şekerli maddeler, aslında fazla olduğu takdirde dişlerimize ciddi oranda zarar verecektir. Konya diş dolgusu ve fiyatları, bu aşamada burada yaşayan kişilerin merak ettiği bir konudur. Sizlere klinik olarak hem dolgu türlerinden hem de ortalama olarak dolgu fiyatlarından söz ediyor olacağız. Bu sayede ileride dişlerinizde herhangi bir sorun olduğu zaman, ne kadar ödeyeceğinizi de bu sayede öğrenmiş olacaksınız.

Konya Diş Dolgusu Nedir?

Yukarıda da söz ettiğimiz gibi, dişlerimiz zaman içerisinde aşınmaya ve yıpranmaya başlar. Konya Diş dolgusu nedir sorusu, burada aklınıza düşebilir. Dişler zaman içerisinde yediğiniz yiyeceklere karşı hassaslaşabilir. Bu durumda dişleriniz için hem bazı önlemler almanız gerekecektir hem de bazı tedavi yöntemleri uygulamanız gerekecektir. Bu durumda diş dolgusu yapılacak olan kişilerde, bazı tepkiler görülür. Öncelikli olarak bir diş hekimine gittiğiniz zaman; dişlerdeki renk değişimine, ağız ile çalkalanan çürük boyasının yapışıp yapışmadığına ve son olarak çekilen röntgenlere bakılacaktır.

Konya Estetik Dolgu Nedir?

Dişlerinizin yerine, tamamen yeni diş eklenemez. Bu durumda o dişlerin yerine, eskisinden farklı olmayan bazı işlemler yapılacaktır. Estetik dolgu nedir sorusunun cevabını ise burada vermek mümkün olacaktır. Estetik dolgu, kendi içerisinde de 2 farklı aşamaya ayrılacaktır. Bunlardan birisi kompozit dolgu ile bir diğeri ise porselen dolgu diye adlandırılan dolgudur. Porselen dolgu, adından da anlaşılacağı üzere malzemesi porselenden olacaktır. Daha çok ön dişlerde uygulanır. Kompozit dolgu ise malzemesi kompozitten olan dolgu olarak karşımıza çıkar. Bonding işlemi sayesinde, diğer dişler ile birbirine sabitlenir ve yeni dişiniz ortaya çıkar.

Konya Kompozit Dolgunun Avantajları Nelerdir?

Bahsettiğimiz üzere, kompozit dolgular daha çok kırık dişler için uygulanan dolgu türlerinden olarak karşımıza çıkacaktır. Bu dolgular, uzun uzadıya yapılan işlemleri de temsil etmeyecektir. Konya kompozit dolgunu avantajları nelerdir, sorusuna bazı cevaplar da vermek mümkün olacaktır. Bu dolgular, tek bir gün içerisinde kolaylıkla yapılan dolgular olacaktır. Bu sayede çok uzun vaktinizi almayacaktır. Uygulama aşamasından sonra dişlerinizde herhangi bir rahatsızlığa yol açmayacak ve aynı şekilde kullanmaya da devam edebileceksiniz. Kendi dişleriniz ile uygun olacağı için herhangi bir estetik kaygısı da taşımayacaksınız. Dolgunun ömrü her ne kadar 5 ila 10 sene arasında değişiyor olsa bile, kişinin baktığı duruma göre de değişecektir.

Konya Dolgu Fiyatları

Dişleriniz üzerinde bazı aşınmalar meydana gelebilir. Bu aşınmalar sonucunda dişlerinizi kaybetmeye kadar gidecek sorunlar da yaşayabilirsiniz. Her ne kadar olması gerekenden küçük bir dolgu olarak başlasa bile, sonrasında bu dolgu yerini daha büyük bir dolguya bırakabilir. Bu aşamada dolgu fiyatları sizler için önem arz edebilir. Eğer sizler de dişlerinizde çürük taşıyorsanız, doktorunuza görünmeniz ve doktorunuzdan bir fiyat bilgisi almalısınız.

Siz de Konya diş dolgusu tedavisi yaptırmak istiyorsanız, Dentova Kids ile iletişime geçiniz.

Telefon: +90 332 248 10 00

Adres: Horozluhan Mh. Ayazlar Sk. No : 2/101 Konya

Yol tarifi almak için tıklayın.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir