Dentova Kids

Konya Diş Protez Tedavisi

Konya Diş Protez Tedavisi
Konya Diş Protez Tedavisi

İlerleyen yaşlarda, dişlere iyi bakılmaması nedeniyle maalesef onları kaybetmek ile yüzleşebilirsiniz. Konya diş protez tedavisi sayesinde, kaybedilen dişlerin geri getirilmesi de amaçlanacaktır. Bu sayede dişler artık eski formuna kavuşacak; hem yemek içmek hem konuşmak hem de daha estetik bir görüntü için bu işlem gerçekleştirilebilir. Aslında bu süreç, diğer diş tedavileri süreçlerine göre hem daha ağrılı hem de daha uzun süren bir tedavi yöntemi olacaktır. Bunun nedeni ise, tüm dişlerin tekrar yapılacak olması ile ilgili olacaktır. Eğer sizlerde böyle bir problem ile karşı karşıyaysanız, bunun için diş hekiminize başvurmalısınız.

Konya Protez Diş Nedir?

Ağzınızda protez diş olması, aslında diş doktorunuzu daha sık ziyaret etmeniz gerektiğini göstermektedir. Tüm bunların sonucunda protez diş nedir, sorusunun cevabını sizlere veriyor olacağız. Dişlerinizin ömrünü uzatmak için doktor kontrollerinizi de en düzenli şekilde gerçekleştirmeniz gerekecektir. Ağız içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı dişlerde tamamen dökülme, herhangi bir durum sırasında dişi kaybetme gibi durumlar ile karşı karşıya kaldığınız zaman, o dişlerin yerine yeni dişlerin getirilmesi gerekecektir. Bu dişlere her ne kadar protez diş adı veriliyor olsa bile, toplumun bir kısmı tarafından da takma diş olarak adlandırılacaktır. Protez dişler ile kendi dişleriniz, tamamen aynı fonksiyonları gerçekleştirecek olan dişler olacaktır.

Konya Protez Dişin Amacı Nedir?

Her ne kadar protez dişin kullanım amacından yukarıda söz etmiş olsak bile, aslında protez diş tamamen kendi dişinizin yerine yeni dişlerin eklenmesi anlamına gelecektir. Dişler, zaman içerisinde hem dışarıdan müdahaleler nedeni ile hem de yenilen ve içilen ürünlerden sonra zarar görebilir. Özellikle de yaş itibariyle, bu durum çok daha sık görülebilir. Bu yüzden dişlerdeki dökülmelerin yerine, başka maddeler koymak doğru olacaktır. Konya protez dişin amacı nedir, sorusuna ise eski dişlerin yerine aynı fonksiyonları sağlayan başka dişlerin konulması diyebiliriz.

Konya Protez Diş Çeşitleri

Protez dişler, aslında farklı olarak çeşitlere ayrılan dişler olacaktır. Protez diş çeşitleri; sabit protezler, implant üstü protezler ve hareketli protezler olarak ayrılacaktır. Elbette bu protezlerinde kendi aralarında farklı çeşitleri bulunacaktır. Sabit protezler; tek dişin kaplanması şeklinde olan protezler yani tek kronlar, eksik olan dişlerin diğer dişler yardımıyla birbirine bağlanması yani köprüler ve çene içerisine yerleştirilen vidalar yani implant üstü protezler olacaktır. Hareketli protezler; kancası olmayan ve metal destekli olan, hassas tutuculu protezler, kroşe adı ile bilinen dişlerin tam olarak üstüne yerleştirilen pasriyal protezler, ağızda hiç diş olmayan kişiler için kullanılan total protezler olacaktır. İmplant üstü protezler ise; total benzeri olan, tamamen dişsiz olan kişilere yapılan hareketli protezler ve bir veya birden fazla dişe yapılıyor olan sabit protezler olacaktır. Burada tamamen uzman, size göre en uygun olan protez seçeneğini uygulayacaktır.

 

 

Protez Diş Nasıl Temizlenmelidir?

Günlük hayatımızda dişlerin belirli bir şekilde söz konusu olacaktır. Her gün dişlerin fırçalanması ve diş ipi ile temizlenmesi, 6 ayda bir doktor kontrolü ve diş fırçalarının aralıklarla değiştirilmesi, bunlardan bazıları olacaktır. Protez diş nasıl temizlenir konusunda da sizlere birkaç detaydan söz ediyor olacağız. Yiyeceklerden sonra muhakkak protez su ile yıkanmalıdır. Özellikle de yatmadan önce muhakkak protez temizlenmelidir. Protez dişler için uygun olan diş macunu ürünler kullanılmalı, tüm protez yüzeyi temizlenmeli, bazı dönemlerde proteze uygun sıvılarda protez bekletilmeli ve bunu haricinde de özel protez fırçalarının kullanılması gerekecektir. Bu sayede hem protezler daha uzun ömürlü olacak hem de daha temiz gözükecektir.

Siz de Konya Protez Diş tedavisi yaptırmak istiyorsanız, Dentova Kids ile iletişime geçiniz.

Telefon: +90 332 248 10 00

Adres: Horozluhan Mh. Ayazlar Sk. No : 2/101 Konya

Yol tarifi almak için tıklayın.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir