Dentova Kids

Konya Diş Beyazlatma ve Diş Taşı Temizliği

Konya Diş Beyazlatma
Konya Diş Beyazlatma

Sosyal hayatımızda diş temizliğinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla Konya diş beyazlatma ve diş taşı temizliği, tam olarak bu noktada sizlere yardımcı olacak konu başlığı olacaktır. Dişleriniz zaman içerisinde hem yiyecek hem de içeceklerden dolayı aşınır. Bu aşınma sonucunda ise dişlerde hem renk eşitsizliği hem de sarı renklenme ortaya çıkacaktır. Bu durumda kendinizi özgüvensiz hissedebilir hatta bu durumda kendinizi dahi beğenmeyebilirsiniz.

Konya Diş Beyazlatma Nedir?

Günlük hayatınızda; yediğiniz, içtiğiniz, ve kullandığınız ürünler, zaman içerisinde dişlerinizde olumsuzluklara neden olabilir. Konya diş beyazlatma nedir, sorusu böyle bir problem ile karşılaşanlar için uygun bir yöntem olacaktır. Dişler zaman içerisinde sararmakla kalmayacak, aynı zamanda renginde koyuya yakın bazı değişikliklerde olacaktır. Bunun için sadece bir kliniğe gitmek değil; aynı zamanda marketlerde satılan ürünler alınarak da diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilebilir. Fakat her tedavinin hem cevap verme süresi hem de cevap verme şekli farklıdır. Dişlerin tamamının daha beyaz ve parlak gözükmesine de diş beyazlatma işlemi denmektedir.

Konya Diş Taşı Temizliği Nedir?

Konya diş taşı temizliği nedir, sorusu bu işlemi yaptırmak isteyenler için bilgi niteliğinde olacaktır. Diş taşı temizliğinin bir diğer adı da tartar temizliği olacaktır. Bakteriler, dişler üzerinde bazı sertleşmelere neden olabilir. Bu sertleşmeler de gözle görülür derecede leke bırakan bir işlemdir. Hem kahverengi lekeler hem de sarı lekeler olsun, bu sayede ortaya çıkacaktır. Uzman, bu aşamada hastayı kontrol ederek nasıl bir diş taşı temizliği yapacağına da karar verecektir.

Dişler Neden Renk Değiştirir?

Bazı kişiler günlük hayatında o kadar kafein, çay ve alkol tüketmese bile, dişlerinde renk eşitsizliği de meydana gelmektedir. O halde dişler neden renk değiştirir sorusu akıllara gelen ilk sorulardan birisi olacaktır. Dişler, dış etmenlerden olduğu kadar iç etmenlerden dolayı da renk değiştirebilir. Bu etmenler, çocukluktan itibaren süregelen durumların bir göstergesi olacaktır. Hem çocuklukta geçirilen hastalıklar olsun hem de çocuklukta kullanılan ilaçlar olsun, bunların hepsi dişlerde renk eşitsizliğine neden olacaktır. Bunlara ise çok daha farklı işlemler uygulanacaktır.

Diş Beyazlatma Teknikleri Nelerdir?

Yukarıda da söz ettiğimiz üzere, söz konusu diş beyazlatma olduğu zaman evlerde de uygulanacak olan bazı yöntemler bulunacaktır. Fakat bunlar, uzman kişilerin yaptığı kadar kalıcı olmayacaktır. Diş beyazlatma teknikleri nelerdir, konusu da burada merak konusu olacaktır. Bu aşamada iki farklı teknikten söz edebiliriz. Bu tekniklerden birisi ağartma yani bleaching tekniği olacaktır. Bu işlem içerisinde, hidrojen peroksit veya karbamidpreoksit kullanılır. Bu teknik, içsel nedenler ile değişikliğe uğrayan renk değişikliği için kullanılacaktır. Diğer bir teknik ise; aparat yani tray tekniği olacaktır. Bu işlem ise, diş beyazlatma için kullanılan bir madde ile yapılan bir işlem olacaktır. Kişiye özel hazırlanan aparat ve jel ile de evde 30 dakika ile 1 saat arasında kendiniz bir işlem uygulayabilirsiniz.

Siz de Konya Diş Beyazlatma tedavisi yaptırmak istiyorsanız, Dentova Kids ile iletişime geçiniz.

Telefon: +90 332 248 10 00

Adres: Horozluhan Mh. Ayazlar Sk. No : 2/101 Konya

Yol tarifi almak için tıklayın.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir