Dentova Kids

Konya Çürük ve Kırık Diş Tedavisi

Konya çürük ve kırık diş tedavisi
Konya çürük ve kırık diş tedavisi

Ağız sağlığı, insanların en hassas noktalarından birisidir. Konya çürük ve kırık diş tedavisi sayesinde artık dişlerinizin ömrünü de bu sayede uzatabileceksiniz. Sizlere bu aşamada; hem çürük diş tedavisinden hem kırık diş tedavisinden hem de restoratif diş tedavisinden söz edeceğiz. Bunların ne olduğundan ve günlük hayatınızdaki zorluklarından, bu gibi diş tedavilerinin öneminden söz edeceğiz.

Konya Çürük Diş Tedavisi Nedir?

Dişlerin çürümesi ve sonrasında da dişlerin zaman içerisinde dökülmesi, kişi için oldukça zorlu süreçlerinde başlıyor olması demektir. Bu durumda da Konya çürük diş tedavisi nedir sorusunun cevabını sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu sayede dişlerinizin çürüdükten ne kadar sonra tedavi olmanız gerektiğiniz ve hangi aşamalardan geçtiğini sizlere anlatacağız.

Dişlerin yüzeyinde zaman içerisinde nokta halinde meydana gereken siyahlıklar oluşur. Aslında bu siyahlıklar, çürüklerin oluşmasındaki ilk adımlardan biridir. Hem düzenli fırçalama hem de düzenli diş ipi temizliği sayesinde, dişin çürümesini engelleyebilirsiniz. Fakat bu aşamayı tam anlamıyla yerine getirmediğiniz durumda, dişin çürüğü sinire kadar iner. Bu aşamada sonrada artık dolgu yeterli bir çözüm olmayacak, belki kanal tedavi ve hatta diş kaybına kadar giden sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Konya Kırık Diş Tedavisi Nedir?

Kırık dişler, zaman içerisinde sadece görüntü bozuklukların değil; aynı zamanda ağrılı bir sürecinde habercisidir. Kırıklar zaman içerisinde diş köklerine kadar inerse, bu durumda dişinizin tamamını da kaybedebilirsiniz. Konya kırık diş tedavisi nedir, sorusuna is bu aşamada cevap arayabilirsiniz. Belki dış etmenlerden dolayı belki de yediğiniz şeylerden dolayı zaman içerisinde dişlerinizde kırık oluşabilir. Bu durumda tedavi için her ne kadar hekiminize başvursanız bile, bazı durumlarda dişin tamamen çekilmesi gerekecektir. Eğer kırık köke kadar inmiş ise, bu durumda diş tamamen çekilmelidir. Fakat köke inmemesi durumunda, kırık bölgeye en uygun tedavi yapılması gerekecektir.

Restoratif Diş Tedavisi Nedir?

Dişlerde oluşan çürükler maalesef güzel bir görüntü ortaya koymaz. Bu durumda direkt olarak o çürüklerden kurtulmalı ve en uygun tedavi yöntemi bu aşamada kullanılmalıdır. Restoratif diş tedavisi nedir sorusunun cevabı ise, tam olarak burada karşımıza çıkacaktır. Dişlerdeki çürükler için bilindiği üzere dolgu yapılır. Fakat amalgam dolgu adı ile bilinen siyah dolgular, dişlerde estetik bir görüntü oluşturmaz. Restoratif dolgu dediğimiz beyaz dolgu ise, dişlerde hem görüntü açısından diş ile birebir görüntü sağlar hem de çok daha uzun ömürlüdür.

Siz de Konya Çürük ve Kırık Diş tedavisi yaptırmak istiyorsanız, Dentova Kids ile iletişime geçiniz.

Telefon: +90 332 248 10 00

Adres: Horozluhan Mh. Ayazlar Sk. No : 2/101 Konya

Yol tarifi almak için tıklayın.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir