Dentova Kids

Konya Diş Teli & Şeffaf Diş Teli Tedavisi ve Fiyatları

Konya Diş Teli & Şeffaf Diş Teli Tedavisi ve Fiyatları
Konya Diş Teli & Şeffaf Diş Teli Tedavisi ve Fiyatları

Dişlerinizde, istemediğiniz açıklıklar ve aynı zamanda da çapraşıklıklar meydana gelir. Konya diş teli & şeffaf diş teli tedavisi ve fiyatları, bu sorunu yaşayan kişiler için en ideal yöntemlerden birisi olacaktır. Zaman içerisinde eğer dişlerinizde böyle bir problem var ise, düzelmesini de istiyorsanız, zaman kaybetmemeniz gerekecektir. Çünkü dişlerde yaş ilerlediği zaman daha çok oturan bir yapıya sahiptir. O yüzden telli işlemlerde daha uzun soluklu zaman gerekecektir.

Konya Diş Teli Tedavisi Nedir?

Diş teli tedavisi, aynı zamanda ortodonti adı ile de bilinmektedir. Dişlerin gerek dizilimini, gerek alt ve üst çene içerisindeki en uygun yerini ve dişler arasındaki ayrılığı tedavi etmek için uygulanan bir yöntem olacaktır. Konya diş teli tedavisi nedir, sorusu ise burada aklınıza düşen sorulardan birisi olacaktır. Diş teli tedavilerinin en doğru zamanda yapılması en uygun olacaktır. Özellikle de yaşı ilerleyen hastaların diş teli tedavisinin, daha uzun sürede iyileşme gibi bir durumu söz konusu olabilir. Fakat bunun haricinde eğer daha erken bir zamanda bu tedaviye başlarsanız, hem daha düzgün dişlere hem de daha kısa sürede cevap veren tedavi olacaktır.

Konya Diş Teli Tedavi Aşamaları

Dişlerinizde gözlen görülen bir sorun görüyorsanız, muhakkak bunun için bir uzmana başvurmalısınız. Konya diş teli tedavi aşamaları, burada sizlere her ne kadar uzmanlar tarafından bilgi verilecek olsa bile, sizlere yüzeysel olarak tedavi aşamalarından söz edeceğiz. Öncelikli olarak ilk muayene işlemi gerçekleştirilir. Bu muayene sırasında dişlerinizin tel için uygun olup olmadığı gözlenmektedir. Uygun olması durumunda, ağız içerisinde gerek dolgu gerek çürük gerek ise de temizlik gibi yöntemler uygulanacaktır. Bundan sonrasında da diş teli için uygun olan zaman kararlaştırılacaktır. Muayeneden sonra da; ağızın yapısını ve görüntüsünü anlamak amacıyla resim çekinir. Aynı zamanda da bilek ve el filmleri çekilerek, kemik yaşı burada öğrenilir.

Tüm bunlarda yapıldıktan sonra, diş hekiminiz tarafından braket tedavisi için uygun olup olunmadığı kararlaştırılır. Eğer bu aşamada tedavi uygun görülmüşse, üst çeneden başlanır ve birkaç seans sonrada alt çeneye geçilecektir. Tüm bu aşamalardan sonra inisiyatif tamamen uzmanınıza kalmış bir şekilde tedaviye devam edebilirsiniz.

Şeffaf Diş Teli Tedavisi ve Fiyatları

Sosyal hayatta dişlerin ne kadar önemli olduğundan söz etmiştik. Dişlerin sadece düzgün gözükmesi değil; aynı zamanda düzgün gözükmeye çalışırken ki aşamadaki tel tedavisi de bir o kadar önemlidir. Bilindiği üzere diş tellerinin çoğu metal şekilde karşımıza çıkar. Her ne kadar içerisinde materyaller renk değiştirilebilir olsa da, metal görünüm bazı insanları rahatsız ediyor olabilir. Şeffaf diş teli tedavisi ve fiyatları, tam olarak bu aşamada yardımcı olacak başlıklardan olacaktır. Şeffaf diş teli sayesinde sosyal hayatınızda, belki de diş teli taktığınız dahi anlaşılmayacak ve bu sayede de daha özgüvenli olacaksınız.

Siz de Konya Diş Teli & Şeffaf Diş Teli tedavisi yaptırmak istiyorsanız, Dentova Kids ile iletişime geçiniz.

Telefon: +90 332 248 10 00

Adres: Horozluhan Mh. Ayazlar Sk. No : 2/101 Konya

Yol tarifi almak için tıklayın.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir