Dentova Kids

Konya Diş Eti Tedavisi ve Hastalıkları – Periodontoloji

Konya Diş Eti Tedavisi ve Hastalıkları – Periodontoloji
Konya Diş Eti Tedavisi ve Hastalıkları – Periodontoloji

Diş sağlığı, günümüz koşullarında diğer sağlık sorunları kadar önem verilmeyen bir alandır. Bunun en büyük nedeni ise; eninde sonunda bir tedavisi olmasıdır. Konya diş eti tedavisi ve hastalıkları – periodontoloji, aslında diş eti rahatsızlığı anlamına gelir. Diş etleriniz, zaman içerisinde renk değiştirebilir ve diş etlerinde yine zaman içerisinde çekilmeler de meydana gelebilir. Bunun için her ne kadar diş hekiminize başvuracak olsanız bile, bu aşamaya gelmeden önce diş etlerinize de özen göstermelisiniz.

Sağlıklı Diş Eti Nasıl Görünür?

Diş etinin sağlıklı olup olmadığı, bazı noktalarda kesin olarak anlaşılmaktadır. Sağlıklı diş eti nasıl görünür sorusunun, en net cevabını günlük hayatta görebileceksiniz. Gerek dişlerinizi fırçalarken gerek ise de dişlerinizi diş ipi ile temizlerken, herhangi bir kanama sorunu yaşıyorsanız, işte o zaman diş etlerinizde bir sorun olduğunu anlayacaksınız. Fakat herhangi bir kanama yok ise; diş etleriniz, en sağlıklı hali ile karşınıza demektir. Bunun haricinde, eğer dişlerinizin rengi açık pembe tonlarında ve sıkı kıvamlı ise, sağlıklı bir diş etine sahip olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Konya Diş Eti Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş etleriniz, yukarıda söz ettiğimiz gibi kanama olan ve koyu renkli bir yapıya sahip ise; direkt olarak hekiminize başvurmalı ve bizlerden de yardım isteyebilirsiniz. Konya diş eti tedavisi nasıl yapılır, sorusu ise burada kolayca cevaplanacak bir soru olacaktır. Öncelikli olarak dişlerinizin üzerindeki tabaka temizlenerek bu tedaviye adım atılır. Bu sayede de tüm dişlerin temizliğine başlanmış olur. Sonrasında, diş etlerinize en uygun olan tedavi yöntemi seçilir. Burada karar, diş hekiminize kalacaktır. Sonrasında da 3-6-12 ay aralıklarla, hekim kontrolüne gidebilirsiniz.

Konya Diş Eti Çekilmesi ve Tedavisi

Dişlerinizin ve çevresini oluşturan yumuşak tabaka ise ilgilenen alana periodontoloji denmektedir. Aslında yukarıda da bu durumdan söz ettik. Fakat bunun haricinde, Konya diş eti çekilmesi ve tedavisi konusundan da söz ediyor olacağız. Dişlerinizi her gün fırçalamak, elbette önemlidir. Fakat dişlerinizi kesinlikle bastırarak ve sert bir biçimde fırçalamamalısınız. Böyle bir durumda diş eti çekilmesine neden olabilirsiniz. Diş eti çekilmesinin, diş kaybı ile bir ilgisi olmasa bile, eğer estetik açıdan kötü göründüğünü düşünüyorsanız, bu konu hakkında hekiminize danışabilirsiniz.

Siz de Konya Diş Eti tedavisi yaptırmak istiyorsanız, Dentova Kids ile iletişime geçiniz.

Telefon: +90 332 248 10 00

Adres: Horozluhan Mh. Ayazlar Sk. No : 2/101 Konya

Yol tarifi almak için tıklayın.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir