Dentova Kids

Konya Ortodonti Tedavileri – Çapraşık Diş Tedavisi

Konya Ortodonti Tedavileri - Çapraşık Diş Tedavisi
Konya Ortodonti Tedavileri - Çapraşık Diş Tedavisi

Bir diğer adı da ortodontoloji olan ortodonti tedavisi, hem çapraşık dişler için hem de çenede ortaya çıkan problemler için uygulanan ana bilim dalı olacaktır. Konya ortodonti tedavileri – çapraşık diş tedavisi sayesinde, sizler de kendinize en uygun ağız yapısını gerekli kliniklerde oluşturabileceksiniz. Diş sağlığı için önemli bir alan olan ortodonti tedavisi sayesinde, artık dişlerinizde meydana gelen problemlerin giderilmesi amaçlanmaktadır. Dişlerde oluşan görüntü bozukluğu, dişlerin sıralamasında olan bozukluklar ve tüm dişlerin fonksiyonlarını yerine getirme gibi işlemler burada gerçekleştirilir.

Konya Ortodontik Sorunlar Neden Meydana Gelir?

Ortodontik sorunlar, bazı yaş grupları için uygun olan bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Konya ortodontik sorunlar neden meydana gelir, sorusunun cevabı ise; bebekliğe kadar gitmektedir. Bebeklerde kullanılan; yalancı emzik, parmak emen çocuklar, biberon kullananlar ve beraberinde de tırnak yiyenler sayesinde, dişlerde bazı problemler meydana gelecektir. Bu alışkanların acilen önüne geçilmesi gerekmektedir. Aksi durumda bir tedavi yöntemi uygulanması, olası bir durum olacaktır. Bir diğer sebep ise; dişlerin doğru zamanda ve doğru yerde çıkamıyor oluşudur. Bilindiği üzere süt dişler çıkarlar ve sonrasında dökülerek yerine kalıcı dişler gelir. Fakat süt dişler geç düşer ve kalıcı dişler yerine çıkmaya çalışırsa, dişlerde bazı çapraşıklıklar meydana gelir.

Ortodontik Tedavi Ağrılı Mıdır ve Herkes İçin Uygun Mudur?

Yukarıda da değiniyor olduğumuz bu tedavinin herkes için uygun olmaması, aslında tamamen tedavi süresi için geçerli olacaktır. Genç bir insanın ağız yapısı ile yaşlı bir insanın ağız yapısı, tamamen farklı bir biçimde meydana gelecektir. Bu yüzde bu iki yaştaki insanın tedaviye cevap verme süreleri de farklı olacaktır. Dolayısıyla ortodontik tedavi de her yaştaki insan için uygun olacaktır.

Ortodontik tedavi, sanılanın aksine hiçte ağrılı bir tedavi olmayacaktır. Ne uygulama sırasında ne de uygulama sonrasında, böyle bir ağrı ve acı hissetme gibi bir durum ile karşı karşıya gelmeyeceksiniz. Fakat telleriniz takıldığı ilk zamanlarda, yanaklarınızda bazı yaralanmalar göreceksiniz. Bu yaralar yaklaşık olarak 1 hafta kadar kalıcı olacak ve sonrasında da ağzınızda sizler de bu tellere alışmış olacaksınız.

Konya Çapraşık Diş Tedavisi Nasıl Olur?

Sonradan meydana gelen dişlerde, zaman içerisinde bazı çapraşık durumlar meydana gelebilir. Özellikle de yukarıda bahsettiğimiz, kalıcı dişlerin erken çıkıp süt dişlerinde geç dökülmesi durumunda, tamamen çapraşık dişler meydana gelir. Konya çapraşık diş tedavisi nasıl olur, sorusuna ise en iyi cevap diş tekli olacaktır. Diş teli her yaşta hasta için uygun olacaktır. Fakat gelişen teknoloji sayesinde, artık diş teline gerek duymadan da çapraşık diş tedavisi yapılabilir. İşte bu durumda yaşa bakılarak bir tedavi yöntemi meydana gelecektir. Son zamanlarda telsiz olarak çapraşık diş teli tedavisinin diğer yöntemi de braket olacaktır. Tabi ki hangi tedavinin en uygun olacağı da, uzmanlar tarafından belirlenecektir.

Siz de Konya Ortodonti Tedavileri – Çapraşık Diş tedavisi yaptırmak istiyorsanız, Dentova Kids ile iletişime geçiniz.

Telefon: +90 332 248 10 00

Adres: Horozluhan Mh. Ayazlar Sk. No : 2/101 Konya

Yol tarifi almak için tıklayın.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir